Kayıt Ol

 

Neler Yapıyoruz?

İncelemeler konusunda uzman personel tarafından yapılır.
İncelemeler sırasında lisanslı yazılımlar kullanılır.
Gerekirse olay yeri incelemesi yapılır.
Ön inceleme işleminden sonra inceleme yapılır.
İnceleme talep eden kişiden tahhütname talep edilir.
İnceleme sonuçları üçüncü kişlerlerle paylaşılmaz
Ek inceleme talepleri ilave olarak ücretlendirilir.
Avukat, şahıs ve şirketlere danışmanlık hizmeti verilir.
Yapılan inceleme işlemlerinin uzaması durumunda bilgi verilir.
Yapılan tüm işlemler ayrıntılı olarak raporlanır.

 

Genel Hususlar

Bilirkişi raporu, bir delilin içeriğinin öğrenilmesi ve doğru anlamlandırılması için, bilimsel, teknik veya sanatsal bilgi gerektiğinde, çözümü uzmanlığı, özel veya teknik bilgiyi gerektiren bir sorunla karşılaşıldığında, bu uzmanlığa, tecrübe ve bilgiye sahip kişiler tarafından verilen raporlardır.

Taraf bilirkişisi veya teknik müşavir olarak adlandırılan, kovuşturma evresinde mahkeme veya yargıç, soruşturma aşamasında Cumhuriyet Savcısı dışındaki muhakeme özneleri tarafından hüküm kesinleşinceye kadar başvurulan uzmanın CMK madde 67/6’ ve HMK 293/1’e göre, yargılama konusu olayla ilgili olarak veya bilirkişi raporunun hazırlanmasında değerlendirilmek üzere ya da bilirkişi raporu hakkında verdiği bilimsel nitelikli rapora; uzman mütalaası denilmektedir.

Bizden almış olduğunuz bilirkişi veya uzman teknik mütalaa raporunu mahkemelerde, savcılıklarda kullanabilir, haklı olduğunuz konularda lehinize ispat aracı olarak kullanabilirsiniz.

İncelenen konuya, incelenecek bulgu ve delil miktarına göre değişmekle birlikte 3-10 gün arasında incelemeler tamamlanmakta ve bilimsel teknik rapor hazırlanmaktadır.

Bizlere bizzat kendiniz ve/veya avukatınız, telefon ya da sayfamız aracılığıyla ulaşabileceğiniz gibi, en çok tercih edeceğimiz şekilde yüz yüze de görüşerek size yardımcı olmaya çalışabiliriz.

Uzman personelimizin tamamı, ülkemizde ve uluslararası alanda geçerli diploma ve sertifikalara sahip, yeterli eğitim ve kurslardan geçmiş, alanlarında yüksek eğitim almış, adliyelerde bilirkişi olarak görev yapan arkadaşlarımızdır.

Ücretlendirme, incelenen ve rapor hazırlanacak konularda harcanacak olan iş gücü, zaman ve teknik kapasite kullanımına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bizler için esas olan, danışanlarımızın haklı olduğu davalarında onlara yardımcı olabilmektir.